برایان ترسی

21 راز میلیونر های خود ساخته از زبان برایان تریسی

برایان ترسی در این کتاب تلاش دارد که تدبیر ها و افکار افرادی که به موفقیت رسیده اند را نشان دهد.این کتاب برگرفته شده از تحقیقات چندین ساله روی افراد موفق و خودساخته بسیاری بوده است.که تفکر ها و روش ها و ایده های متفاوتی از بقیه دارند که باعث شده از افراد عادی متمایز شوند. ما نیز می توانیم با دانستن این افکار و روش ها و تطبیق دادن خودمان با آن ها از دیگران متمایز شده و کم و بیش به موفقیت افراد خودساخته برسیم.و زندگی خود را متحول کرده و داستان خودمان را رقم بزنیم.

مایه دلگرمی است که تقریبا نو و نه درصد آن هایی که هم اکنون از لحاظ مالی موفق هستند در ابتدا کاملا یا تقریبا بی پول بودند.افراد خودساخته به طور متوسط در مسیر خود ۲ الی ۳ شکست خورده‌اند یا تقریبا در آستانه ی ورشکستگی بوده‌اند.

قانون علت و معلول در سرنوشت بشر از اهمیت بالایی برخوردار است. این قانون می‌گوید:(هر علتی،معلول خود را دارد،و هر عملی، عکی العملی دارد).یعنی یک اتفاق خوب بدون دلیل نیست، حتما عملی را پشت سر خود دارد، و انجام مکرر بعضی کارها (علت)،شما‌را به آن‌چه می خواهید (معلول) می‌رساند.

لازم به ذکر است که هیچ کس بهتر و باهوش‌تر از شما نیست ،فقط آن‌ها کارهایی را انجام داده‌اند که شما انجام نداده‌اید. اکر شما هم آن‌ها را انجام دهید، طبق قانون علت‌و‌معلول حتما موفق می‌شوید.

 

حال این ۲۱ راز را بیان می‌کنیم تا از آن‌ها در زندگی خود استفاده کنید.

 

۱_رویاهای بزرگی داشته باشید و به خود اجازه رویا‌پردازی بدهید.

در مورد زندگی خود رویاپردازی کنید،در مورد پول در حسابتان،خانه رویاهایتان، درآمد خود، کار خود، خودرویی که دوست دارید سوار شوید، اجازه‌ی خیال پردازی دهید.

همه‌ی مردان وزنان بزرگ با رویایی که در گذشته در ذهن خود داشته‌اند و رویاپردازی‌هایی که در مورد تمام چیز های فوق العاده‌ای که می خواستند و متفاوت از داشته‌هایشان داشته‌اند و از همین قدم کارشان را شروع کرده اند.

یک لحظه فکر کنید هیچ مشکل و محدودیتی پیش رویتان نیست، و هر شغل و درآمدی که می خواهید را دارید.چه چیزهایی را تصور می‌کنید که داشته ‌باشید؟

از تفکر (بازگشت از آینده) استفاده کنید.این تفکر به این صورت عمل می‌کند که خودتان را به ۵ سال بعد بفرستید،و تصور کنید که زندگی شما کامل و بدون نقص است حال رویاپردازی کنید که در آن زمان چه چیزهایی دارید.

تصور کردن آینده برای شما یک هدف قابل لمس و قابل مشاهده ایجاد می‌کند، پس اگر اهداف صحیح داشته باشید، به همه‌ی آن چیزهایی که تصور می‌کنید امکان دسترسی پیدا می‌کنید. به داشتن رویاهای بزرگ عادت کنید تا نقطه‌ی آغاز موفقیت مالی و تبدیل شدن به یک میلیاردره خودساخته در ذهن شما شروع شود.

 

2_مسیر روشنی برای حرکت خود تعیین کنید.

حال تمام تصوذات خود را به روی کاغذ بنویسید.واقعا که بزرگترین کشف بشر این جمله می‌باشد: (شما به آنچه تبدیل می‌شوید که اکثر اوقات به آن فکر می‌کنید.) انسان های موفق بیشتر اوقات به هدف‌هایشان فکر می‌کنند و پس از آن تمام تمرکز خود را به راه و روش‌هایی که می‌توانند به کمک آن‌ها به اهدافشان برسند می‌گذارند.

همین حالا یک تکه کاغذ دربیاورید و روی آن بنویسید _هدف ها_.اهدافی را که می‌توانید در دو ماه آینده به آن‌ها برسید را یادداشت کنید.حال به ترتیب آن‌هارا اولویت بندی کنید.وشماره‌های یک و دو که پر اهمیت‌ترین‌ها می‌باشند را نگه‌دارید و بقیه را خط بزنید.و 90درصد از وقت خود را روی هدف اول و 10درصد باقی را روی هدف دوم بگذارید.این کاغد را همیشه جلوی دید خود قرار دهید.

جاب است بدانید که طبق تحقیقات انجام گرفته فقط 3 درصد از مردم می‌دانند که هدف‌هایشان چیست؟ و97 درصد بقیه هرگز فهرستی از هدفهایشان تهیه نکرده‌اند.

حال اهداف خود را نوشته‌اید با تفکر و تحقیق وآموزش دادن خود راه‌های رسیدن به اهداف خود را پیدا کنید.و همیشه در این راه خود را به چالش کشیده و ذهن خود را از اهداف خود دور نکنید.

 

3_تصور کنید خودتان صاحب کار هستید.

مسئولیت کامل و صد در صد همه‌ی کارهایتان بر دوش خودتان است پس اگر از چیزی ناراحت هستید یا با مشکلاتی رو به رو هستید مشکل را در خودتان جستوجو کنید.در مورد چیز‌هایی از زندگیتان نا راضی هستید به هیچ وجه غز نزنید. از دیگران انتقاد نکنید.شما خود مقصر همه‌ی آن‌ها هستید.

جالب است بدانید 3 درصد از مردم آمریکا خود را صاحب کسب‌وکار خودشان می‌دانند در حالی که بقیه آن‌ها در یک شرکت یا سازمانی مشغول به کار هستند که هیچ احساس مسئولیت نسبت به آن سازمان ندارند.خود را صاحب کسب‌وکار بدانید.و فکر کنید که تمام کارهایی که می‌کنید برای کسب‌و‌کار خودتان می‌باشد.این کار در شما حس کارآفرینی تولید می‌کند که باعث می‌شود احساس تعهد بیشتری به یک کاری که در یک سازمان می‌کنید داشته باشید. اگر حس کارآفرینی در خود ایجاد کنید همیشه دنبال انجام کار‌های خودجوش در سازمان خود می‌روید. این باعث می‌شود که شما تبدیل به با ارزش‌ترین کارمند آن سازمان شوید.

فرض کنید به مدت یک روز مدیر عامل شرکتی هستید که هم‌اکنون در آن مشغول به کار می‌باشید. اولین تغییری که در آن شرکت ایجاد می‌کنید چیست؟

حال به این فکر کنید که برای تبدیل شدن به مدیرعامل باید چه تغییری در خودتان ایجاد کنید؟

 

4_کاری را انجام بدهید ه به آن عشق می‌ورزید.

یکی از اصلی‌ترین مسئولیت‌های شما در زندگی پیدا کردن کاری است که به آن عشف می‌ورزید. و از انجام آن لذت می‌برید. افراد خودساخته هرگز از کاری که انجام می‌دهند خسته نمی‌شوند. و به گفته‌ی خودشان آن‌ها هیچ وقت سخت کار نکرده‌اند. زیرا که آن‌ها عاشق کار خود هستند. و کار را یک تفریح جذاب می‌دانند.

با پاسخ دادن به سوال‌های زیر می‌توانید میزان عشقتان را به کاری انجام می‌دهید را بسنجید.

الف)اگر یک میلیارد به شما پول بدهند باز کار فعلی‌تان را ادامه می‌دهید؟

ب)اگر زمان و پول برای شما مهم نبود شغل خودرا تغییر می‌دادید؟

اگر شغل خودرا تغییر می‌دهید پس شما عاشق آن نیستید.افراد خودساخته حتی اگر 10میلیارد هم پول به آ‌ها بدهند شغل خود را تغییر نمی دهند. بلکه آن‌را به نحوه بهتر یا در مخل متفائتی انجام می‌دهند. پس هرچه سیع‌تر کاری را پیدا کنید که عاشق آن هستید.

 

5_متعهد شوید که برترین باشید.

همین امروز تصمیم بگیرید که در کار خود بهترین باشید. وهدفتان این باشد که جزو 10 درصد از برترین افراد در زمینه کاری خود باشید. این تصمیم می‌تواند نقطه‌ی عطفی در زندگی‌تان باشد. همه‌ی افراد خودساخته در در کارشان به عنوان سرشناس‌ترین‌ها شناخته می‌شوند. یادتان باشد که هیچ کس بهتر و زرنگ‌تر از شما نیست.

 

6_در خودتان  روحیه‌ی پرکار بودن را ایجاد کنید.

همه‌ی افراد خودساخته بسیار سخت کار می‌کنند. از همه زودتر کار را شروع کرده و سخت‌تر کار می‌کنند و از همه دیرتر می‌روند. از پرکار ترین افراد در زمینه‌ی کارشان هستند.

از فرمول (بیش از48 ساعت) اسفاده کنید.شما هر هفته 48 ساعت کار می‌کنید تا دستتان به دهانتان برسد. هرچه بیشتر از 48 ساعت در هفته کار کنید برای موفقیت است. امروزه در آمریکا افراد خودساخته به طور میانگین هفتگی 59 ساعت کار می‌کنند.برخی حتی تا 80 ساعت در هفته نیز کار می کنند. نکته کلیدی این است تمام مدتی که سر کار هستید واقعا کار کنید. وقت خود را هدر نکنید.

 

7_مدام در حال یادگیری باشید.

حقیقت این است آنقدر عقل و هوش دارید که اگر تا آخر عمرتان روی رشد آن کار کنید هیچ‌گاه نمی‌توانید از تمام ظرفیت آن استفاده کنید.

هر روز پس از بیدار شدن حداقل 30 تا 60 دقیقه در زمینه‌ی حرفه‌ی خود مطالعه کنید.حتی در هنگام رانندگی به آموزش‌های صوتی گوش دهید.هر فرد به طور متوسط در سال بین 500تا 1000 ساعت را در خودروی خود می‌گذارند.پس بهتیرن فرصت برای یادگیری است. در آخر هر سمیناری که پیدا می‌کنید و فکر می‌کنید برای بهبود عملکرد شما کمکم می کند شرکت کنید.

 

8_ابتدا سهم خود را کنار بگذارید.

در طول زندکی کاری‌تان 10 درصد از درآمد خود را سرمایه گذاری کنید.وقتی فیش حقوقی خودرا دریافت کردید 10 درصد از آن را بردارید ودر یک حساب مخصوص سرمایه گذاری کنید. اگر در طول زندگیتان هر ماه 100 دلار در یک حساب که 10 درصد سود می‌دهد بگذارید در هنگام بازنشستگی بیش از یک میلیون دلار خواهی داشت.

 

9_تمام جزئیات کار خود را یاد بگیرید.

بازار فقط به عملکرد های عالی پاداش‌عالی می‌دهد.یعنی نسبت به عملکرد‌ شما پاداش می‌دهد.تمامی مجله‌ها و کتاب‌های مربوط به رشته‌ی خود را مطالعه کرده و به یک متخصص تبدیل شوید.قانون اطلاعات انسجام یافته می‌گوید ه فردی که بتوانددر هر رشته‌ای بیشترین اطلاعات را تلفیق کند و به کار ببرد خیلی زود در آن رشته به اوج می‌رسد.

 

پیشنهاد مدیر20:

برایان تریسی در 21 قانون شکست ناپذیر پول چه می گوید؟

10_خود را وقف خدمت به دیگران کنید.

همواره از خودتان بپرسیدمشتری من واقعاچه می‌خواهد؟

مشتریان من واقعا به چه چیزی نیاز دارند؟

ارزش‌های مورد نظر مشتریات کدامند؟

من چه چیزی را می‌توانم بهتر از دیگران به مشتریانم ارائه دهم؟

چرا مشتریان از من خرید نکرده و از رقیبان من خرید می‌کند؟

با پاسخ دادن به ان سوال‌ها اکثر مشکلات را در حوزه کار خود پیدا می‌کنید. یکی از قوانین موفقیت این است که: (مئفقیتتان در زندگی کاملا متناسب با کاری است که فرا تر از وظیفه‌ی خود انجام می دهید.) هر روز بیشتر و بیشتر خود را وقف نیازهای مشتریان خود بکنید. هر روز به دنبال انجام کارهایی باشید که افراد بیشتری شما را بشناسند و به شما وابسته شوند.راه کار‌های کوچک بسیار کارگشاتر هستند.

برایان ترسی

11_با خود و دیگران کاملا رو راست باشید.

شاید ارزشمند‌ترین ویژگی که می‌توانید دز خودتان ایجاد کنید مشهر شدن به درستکاری مطلق است. در هر کاری که انجام می دهید صادق باشید. به هیچ دلیلی درستکاری‌تان را از دست ندهید. به این سوال پاسخ دهید: اگر در دنیا همه مثل من بودند دنیا چگونه می‌شد؟

 

12_برای فعالیت‌هایتان اولویت تعیین کنید.

این یک فرمول کلیدی برای بهره‌وری و عملکرد صحیح و تبدیل شدن به یک میلیونر خودساخته است. با اولویت‌بندی و تمرکز بر روی هر کدام از کار‌ها ب صورت تک به تک می‌توانید تقریبا به هر چیزی که می‌خواهید برسید. اگر در یک شرکت کار می‌کنید این دو سوال را از خودتان بپرسید:

الف)چرا به من حقوق می‌دهند؟

ب)چه‌کار می‌توانم بکنم که در همین شرکت حقوقم افزایش یابد؟

بعد از پاسخ دادن به این سوال‌ها وقت خود را بر روی اولویت‌بندی و تمرکز روی پاسخ‌ها و بهتر کردن آن‌ها بگذارید.

 

13_به داشتن سرعت و قابل اطمینان بودن مشهور شوید.

واحد پول قرن 21ام (زمان) است. این روز‌ها مردم بسیار عجله دارند. مشتریان مثل قبل حوصله‌ای برای صبر کردن ندارند. می‌خواهند هرچه زودتر به محصول خود دسترسی پیدا کنند.مشتری را باید به سرعت و همان اول راضی کرد.

اگر به مردم این اطمینان بدهید که به سرعت و به نحوه احسن کار آن‌ها را انجام می دهید خواهید دید که بیش از آنچه که امروز فکرش را می کنید پیشرفت خواهید‌کرد.

 

14_خودتان را آماده کنید تا در زندگی و کارتان از قله‌ای به قله‌ی دیگر صعود کنید.

همانند یک کوه‌نورد که پس از رسیدن به قله باید آماده شود تا به دره برود سپس به قله‌ی بعدی  صعود کند. هر صعوی یک پس‌رفتی دارد. زندگی دو قدم به جلو و یک قدم به عقب می‌باشد.

 

15_در تمام‌ کارهایتان انضباط شخصی داشته باشد.

این مهم‌ترین خصوصیت بی نظیر برای موفقیت در زندگی یک میلیونر خودساخته است. اگر خودتان را طوری تربیت کنید که کاری را که باید انجام دهید در وقت خودش انجام دهید. موفقیت شما تضمین شده است.

انضباط شخصی یعنی تسلط بر خود ، کنترل شخصی، مسئولیت پذیریو هدایت شخصی است. با افزایش انضباط شخصی اعتماد به نفس شما نیز افزایش می یابد.

 

16_خلاقیت ذاتی‌تان را شکوفا کنید.

خلاقیت با سه چیز تحریم می‌شود.

الف) هدف‌های که به آن‌ها بسیار علاقه‌مندید.

ب)مشکلاتی که به شدت به شما فشار می‌آورند.

ج)سوالاتی که روی آن‌ها تمرکز کرده‌اید.

هرچه بیشتر ذهنتان را روی رسیدن به اهداف، سوالات، حل مشکلات خود متمرکز کنید. ذهن شما خلاق‌تر شده. و در آینده سریع‌تر کار می‌کنید. یادتان باشد اگر یک روشی پیدا کردید که به کار شما بهبود بخشید و باعث شد آن را سریع‌تر انجام دهید در اوج خلاقیت هستید.

 

17_باافراد مناسب معاشرت کنید.

85 درصد از موفقیت شما در زندگی‌تان به کیفیت روابطی بستگی دارد که در امور شخصی ئ شغلی‌تان ایجاد می کنید. هرچه با افراد بیشتری آشنا باشید که آن‌ها نظره خوبی در مورد شما دارند احتمال موفقیت شما بسیار افزایش می‌یابد. پس به این ترتیب از افراد منفی باف و عیب‌جو دوری کنید. همیشه قبل از این که به فکر سود باشید به فکر سود رساندن باشید. بهترین را آشنایی با افراد جدید و ایجاد  ارتباط این است همیشه دنبال راه‌هایی باشید که به دیگران در رسیدن به اهدافشان کمک کنید.

هرچه کمتر به فکر سود باشید و روی کمک به دیگران وقت بگذارید از جاهایی که فکرش را هم نمی‌کردید سود‌های بسیار زیادی خواهید برد.

 

18_از جسم‌تان به خوبی مراقبت بکنید.

ابتدا در خود این هدف را تعیین کنید که حداقل تا 80 سالگی زندگی کنید.سپس عادت های خودرا تغییر دهید و به سه کلید اساسی زندگی طولانی  مدت دقت کنید.

الف)وزن مناسب

ب)رژیم غذایی مناسب

ج)ورزش مناسب و مدام

 

19_مصمم و فعال باشید.

یکی از نشانه های میلیونرهای خودساخته این است که به دقت فکر می کنند و سپس به سرعت تصمیم گرفته ومصمم آن را انجام می‌دهند. کلید پیروزی شما تلاش است ولی قبل از تلاش به دقت فکر کنید. و مسیر خود را بیابید. اگر در جایی گیر کردید به سرعت مسیر را اصلاح کرده و روش دیگری را امتحان کنید.

 

20_هرگز احتمال شکست را در نظر نگیرید.

بزرگ‌ترین مانع افراد برای اقدام ترس از شکست می‌باشد.خود شکست شما را قوی تر می کند ولی ترس از آن شمارا از انجام کارهای جدید سرد می‌کند. حتی شما  را از انجام دادن کارهایی که برای رسیدن به موفقیت ضروری است باز می دارد.

توماس جی واتسون موسس آی پی ام می‌گوید: (اگر می‌خواهی سریع‌تر به موفقیت برسی باید میزان شکست هایت را ذو برابر کنی، موفقیت آن سوی دیگر شکست است.) واقعیت این است که آن‌هایی که از شکست می‌ترسند درگیر فقر و ضررمالی هستند چون آن ها هیچ اقدامی انجام نداده‌اند و همیشه دچار پس رفت شده‌اند.

 

21_ همه‌ی کارهای‌تان را با دو ویژگی سرسختی و اراده انجام دهید.

سرسختی یکی از ویژگی‌های مهم برای شخصیت است. سرسختی همان کربن برای فولاد است که اگر نبود فولاد استحکام خود را است دست میداد.

فیلسوف رومی در جایی چنین گفته است: (شرایط انسان هارا نمی‌سازد، بلکه ذات او را برای خودش  آشکار می‌کند.) وقوع بحران‌های مکرر در زندگی اجتناب ناپذیر است. اگر هر دو سه ماه یکباردچار بحران می‌شوید زندگی پر مشغله ای دارید. این باعث می‌شود میزان سرسختی خود را بسنجید. هرچه بیشتر دچار بحران شوید بیشتر مصمم می‌شوید.

(موفقیت قابل پیش بینی است.)

 

     به اشتراک بگذارید

این مطالب را هم حتما بخوانید

_____________

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
فهرست